Archiwum kategorii: moda

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do własnych preferencji zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców bywa różny, a w przypadku wielkich sieci z odzieżą większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto zł jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano użycie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra musi posiadać specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy towar ma jedynie jej znikome ilości.
Towar zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja elegancka: klasyka z błyskiem.

Biała bluzka oraz czarna spódnica to zestaw kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym materiałom i ozdobom.
W takim komplecie biała bluzka ma ponadczasowy, dopasowany wzór oraz jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są standardowo zgięte, lecz proste i postawione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja wyrafinowana została podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny fason z materiału. Taka tkanina nadaje jej nieco awangardowego stylu i przekonuje, iż zakładająca ją kobieta jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez czółenek na szpilce. My doradzamy połyskujące, srebrne buciki o trendy, głęboko wykrojonym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę na skos. Oryginalne buty nadają styl kolejnym dodatkom. Szyję ozdabia misterny naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia dużo łączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na nadgarstek proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w ręku czy na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy eleganckiej stylizacji łącznie z linkami do sklepów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie torebki